"Zvelebování Blažkovce 2" - 11.6.2011

12.06.2011 15:15

V sobotu 11.6. jsme se sešli na Blažkovci, abychom se připravili na zimu. Zní vám to podivně? Pokud si doma hřejete ruce a tváře u krbu nebo kamen, určitě to pochopíte. Skauti, a to hlavně starší kluci, totiž po dlouhé době zase dělali dřevo. Hromada voňavých kulánů ležela mezi chatami jen chvíli. Papi a taťulda ji s rychlostí blesku rozebírali. Dvě motorové pily, které mistrně ovládal Mafián a strýček Jenda, porcovali dřevo jako rohlíky. A hned na to se dostali pod tvrdé údery Janka, Máti, Dejwa. Pak už stačily jen trpělivé ruce Marti F., Ondry a dolní chata dostala krásné obložení. Kiki nám k tomu uvařila skvělý oběd. Málem jsme jí hlady ruce ukousali. Hlavní je, že teď už se nebojíme, že bychom v zimě neměli čím topit. Za vstřícný dar děkujeme Lesnímu družstvu Vysoké Chvojno s.r.o. a za práci všem, kteří přišli pomoc. Když jsem se tak dívala, jak nám to jde od ruky, vzpomněla jsem si, jak jsem kluky vedla na jejich prvních táborech. Z těch vlčat vyrostli roveři. Z těch kloučků vyrostli chlapi. A je to fajn, že v Holicích skauting mladé lidi pořád baví a táhne k sobě.

Díky všem za pomoc, Šuperka