Skautské odpoledne - 6.9.2016

08.09.2016 20:56

Jako každý rok se i v letošním září (6.9.) v parku u sokolovny skautské odpoledne. Tato již tradiční akce je primárně určena pro veřejnost. Na návštěvníky od dvanácti hodin čekaly různorodé disciplíny, které jsme si pro ně připravili. Naši schopní skauti v čele s Papim, Vítkem, Shrekem, Béčou a dalšími vytvořili několik lanových aktivit mezi stromy, houpačku nebo možnost si s jištěním zkusit vylézt na vysokou síť. Mezi další disciplíny patřil boj na kládě, třídění odpadků, poznávání věcí a různé překážkové dráhy jako proplazení se skrz síť z natažených provázků nebo skákání v pytli. Splnění disciplíny se zaznamenalo do průvodky a po dokončení všech stanovišť na účastníky čekala sladká odměna. Pro rodiče bylo připraveno stanoviště s informacemi, kde se dozvěděli informace o schůzkách, skautingu a o všem, co je zajímalo.

Letos se rozdalo neuvěřitelné množství zhruba 250 průvodek a nakoupilo minimálně 30 sáčků s bonbóny. Skautské odpoledne by se nemohlo uskutečnit bez města Holice, které nám zapůjčilo park u Sokolovny, KD Holice, díky němuž jsme na jeden den získali k zapůjčení několik stolů a židlí na naše disciplíny, ale hlavně by se neuskutečnilo bez našich skvělých vedoucích a mladších pomocníků. Takže velké díky těm, kteří dorazili a věnovali celý svůj den přípravám a disciplínám pro děti. Vězte, že od osmi do rána do sedmi do večera být venku na nohou, organizovat, stavět, připravovat, komunikovat s dětmi a pořád dokola vysvětlovat to samé je velmi vyčerpávající, ale i když nás za to nikdo neplatí, děláme to ze srdce rádi.

Kašťulka