Den dětí s dobrovolníky - 17.6.2011

18.06.2011 15:56

Páteční odpoledne 17.6. bylo prosluněné a lákalo k odpočinku ve stínu. Kdo ale je členem některé z holických organizací, nelenil a přišel podpořit Den dětí pořádaný rodinným centrem Holoubek. Skauty zde zastoupila Diana, Ondra a Kecka a pár vět do mikrofonu jsem pronesla já. U našeho stolečku si děti mohly vyzkoušet hádat z obrázků, co je špatně, poznávat rostliny a zvířata, nejmenší dětičky házet kroužkem nebo trefovat kuželky. Za splnění úkolu děti dostaly "razítko" v podobě nakreslené lilie. Na konci dne si pak vybraly z bohatých cen. Musíme uznat, že Holoubek je pěkně vybavený domek, maminky dobrovolnice vypadají, že mají chuť jej rozvíjet a charita Pardubice a další instituce i úřady a politici mají chuť jej finančně podporovat. Třeba jednoho dne budou moci skauti též napnout síly (nebo alespoň nastřádat finance na zadání zakázky na napsání projektu) a získají grant a podporu pro důstojnější místo fungování. Vím, že by to bylo splnění snu pro všechny, kteří zde skautingem žijí. S vřelým přáním a nepatrnou závistí jsme jim popřáli mnoho úspěchů a spokojených dětí i rodičů. Den se vydařil, úsměvy dětí to všem dobrovolníkům potvrdily. Někdy se tedy určitě zase potkáme. Děkujeme Holoubku za pozvání.

Šuperka