ALKO (ekologický závod) - 23.4.2016

27.04.2016 06:26

Naši skauti se v sobotu 23. Dubna vydali na ekologický závod ALKO, který se odehrával v Pardubicích na Kunětické hoře.  Tento název není jen tak, znamená ALobalová Koule, v jejímž duchu se taky závod nesl. Naši skauti v počtu 20 lidí  se rozdělili do 3 týmů, které se s nadšením pustili do závodu. Celkový závod byl rozdělen na dopolední a odpolední běh, ale naše děti byli tak nedočkavé že 2 ze 3 družin šli závodit už dopoledne.  Byli zde disciplíny třeba jako kuželky, minové pole či disciplíny na týmovou spolupráci jako třeba přenášení koule tak, aby nespadla do cíle. Ale i když jsme už dozávodili tak jsme se rozhodně nenudili. V areálu byla totiž spousta doprovodných programů. Šlo třeba o malování, kde se pak vyhodnocoval nejlepší obrázek, různé sportovní aktivity, lanová houpačka, ale i zamýšlecí programy pořádané rovery. Sice jsme se neumístili na medailových místech, ale za to  jsme odjeli s odhodláním se sem příští rok vrátit a vyhrát!