1.dívčí oddíl - čarodějnice

01.05.2016 12:44

Čarodějnické srocení všech skautských čarodějnic a kouzelnic z okolí Holicka se sešlo 29.4.2016 na Blažkovci (místní čarodějnická základna). Hned po příjezdu se vynořila starší čarodějnice Normandie Rudolfína V. z Frýdlantu nad Mohanem s jejím vypelichaným kocourem Krucifixem.
Zorganizovali pro nás velice těžký konkurz o to kdo má předpoklady stát se večer oficiální čarodějnicí. Všichni jsme se snažily, ale i tak už Normandie naslibovala začarování v ropuchu či v kámen. Právě jsme se šli učit létaní na koštěti, když v tom se stala hrozná věc! Naší kamarádku čarodějnici Lojzičku si odvedl zlý a velmi mocný čaroděj Rumburak! Lojzička byla začarovaná do princezny ale Normandii vzhledem k věku už nešlo začarovat tak se rozhodl za svitu měsíce ji upálit! Měly jsme tedy 2 těžké úkoly vysvobodit Normandii ze spárů Rumburaka a Lojzičku vrátit zpět do podoby čarodějnice. Pro lék jsme se vypravily za soumraku a musely jsme vybrat ten správný na stromě kouzel. K večeři jsme si opékaly buřty a zpívaly písničky. Když v tom jsme uviděly blikající světlo ! Vydaly jsme se za ním a zjistily že je to Rumburak střežící Normandii. Společnými silami jsme ji vysvobodily a odvedly domů za jejím manželem Sante Derbi XII.. Poté jsme se dopřály zasloužený spánek. V sobotu  jsme toho měly ještě hodně na práci. Musely jsme zachránit Lojzičku, která byla stále hnusnou princeznou a ne krásnou čarodějnicí. Procvičovaly jsme naše znalosti na blížící se závod ZVAS (závod vlčat a světlušek). Abychom si rozšířily obzory ohledně čarodějnictví, tak jsme koukaly na velice vzdělávací film o naší kolegyni Saxaně- Saxána a lexikon kouzel. Měly jsme úžasný oběd a pak nás čekal nás i úklid a odjez domů. Moc jsme si s dětmi výpravu užily a těšíme se na další nezapomenutelné žažitky !
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Káťa, Vlaďka, Terka, Maru a Jáňa