1. dívčí oddíl - Zimní jednodeňka - 7.2.2015

09.02.2015 18:17

Sraz byl v osm ráno, kdy sešlo se několik členek dívčího oddílu - jednalo se totiž o čistě dámskou jízdu. Hned po sčítání lidu jsme vyrazily do terénu, kde se hrála šipkovaná a holky odpovídaly na otázky týkající se skautingu a všeobecností, které by měl znát každý skaut. Po návratu jsme se rozhodly ověřit si znalosti jak dopravních, tak turistických značek. Později každý poobědval něco z vlastních zásob a pokračovalo se v činnosti. Tentokrát ve skládání origami, kde se osvědčily hbité skautské prstíky. Opět jsme se provětraly - a to při chytání čerta, navigování slepého kolegy a dobývání nepřátelských území. Poté, co jsme upustily trochu adrenalinu a studený vítr nám obarvil tváře, jsme se opět vrátily do klubovny, kde na skautky čekaly zašifrované obálky s puzzle. Po úspěšném dokončení puzzle se starší skupina věnovala přípravným otázkám týkajících se stezky a nejmladší si lámaly hlavinky nad rébusy a hádankami. Ve čtyři hodiny se nám povedlo navrátit rodičům plný počet dětí, což pokládáme za osobní úspěch.