Skautská vánoční koleda - předvánoční setkání s Betlémským světýlkem - 23.12. 2017

24.12.2016 14:47

Dne 23. 12. 2016 jsme se sešli u našich skautských kluboven, kde si ti, kteří si přinesli lucernu, zapálili Betlémské světélko. Šli jsme ke kostelu sv. Martina v Holicích. Byli zde rodiče s dětmi, skautky, skauti a roveři. Cestou děti měly přemýšlet, co pro ně na Vánoce dělají rodiče, a rodiče měli zase přemýšlet, co pro ně dělají na Vánoce děti. A neměli jsme mluvit, teda pokud to bylo něco velmi důležitého, tak jsme si to mohli říci, ale šeptem.

Když jsme došli před kostel, tak pro nás měla Šupera překvapení, toto byla totiž její akce. Jejím překvapením byla kytara, cukroví, jablíčka a horký čaj. Vzala si kytaru a začali jsme zpívat koledy. Jak jsme před tím kostelem zpívali, tak se přidalo i pár lidí, co se bylo podívat v kostele.  Bylo to kouzelné, zpívat koledy, vidět lucerny s Betlémským světlem a být tam s přáteli. Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto akci šla, a těším se na příští rok.

Mrňous