Ml. vlčata Blechy a skauti Draci - výprava - 31.3.-2.4.2017

04.04.2017 19:45

Výprava začala poslední březnový večer, sešli jsme se večer u klubovny a šli pěšky na Blažkovec přes Poběžovice. Cestu jsme zvolili po turistické značce, vedli nás vlčata z družiny Blech. Pozorovali jsme krajinu, poznávali jsme rostliny a první vykvetlé kytičky. Kolem rákosí jsme vyplašili vrabčáky. Z Poběžovického kopce jsme se rozhlíželi na Holice a k Železným horám. Na Blažkovci byla zima, takže nejprve jsme si zatopili v kamnech, udržení tepla a přidávání do kamen dostali na starost opět Blechy, po večeři jsme šli ven, kde se hráli menší hry, schovka, upíři, ... Před spaním proběhla tradiční hra Městečko Palermo.

V sobotu byla nejprve rozcvička, kdy jsme běželi k osadě Blažkovec, tam jsme dali jógové cviky a proběhli se zpět. Po snídani byla přírodovědná hra, kdy jsme plnili ve skupinkách různé úkoly, jako například přinést lístek z břízy, osiky, šípku, bezu.... nebo borovou šišku, křemenný kamínek atd. Po svačině byla hra Člověče nezlob se, při které jsme se pořádně proběhli. K obědu byla rajská omáčka s knedlíčkem, polévka vývar se zeleninou. Po poledním klidu (kdy jsme se prali na dolní chatě) byla záhadná stezka po pochodových značkách, která nás zavedla na bývalý písník v lese. Tam to bylo hustý, velká díra mezi stromy. Tam jsme našli sladký poklad :-) a skákali jsme do písku, pověděli jsme si o vodě v přírodě (byla tam malá tůňka) a zahráli si hru bomba. Při cestě zpátky jsme pozorovali probouzející se les ze zimního spánku. Objevili jsme nádherně kvetoucí modřín. Opět jsme objevili kolem hájenky turistické značky. Vrátili jsme se skoro za tmy. Starší připravili ohniště, mladší nařezali buřty a nakrájeli chleba. Byla večeře. Oheň nás uklidnil, Venda si zas musel hrát s ohořelým klacíkem, až málem spadl do ohniště, když zakopl o kámen. No nic nového! Do černé tmy nás pak vysílali na noční stezku po svíčkách. Ty ale vůbec nechtěli svítit, měsíček ale naštěstí svítil, takže jsme na cestu viděli. Vedoucí se na tajňačku lehli do pole a tam chrochtali nebo v křoví jen tak šustili. Strašně jsme se báli, kolem prasat se nám vůbec nechtělo projít. Po zjištění, že jsou to vedoucí nám bylo lépe, ale pak se nedaleko začalo ozývat opět chrochtání, ale to už vedoucí nebyli, tak jsme se společně všichni rozběhli do bezpečí chatek. Zahráli jsme si Městečko Palermo a spát. Jánoš nám přečetla strašidelné pověsti z Holic. Druhý den jsme společně uklidili Blažkovec, umyli nádobí, zametli chaty, uklidili ohniště a šli domů za rodiči.

Zapsala Jánoš