Foglarovo dědictví v rukou Junáka

18.10.2014 23:40

SLAVÍME: FOGLAROVO DĚDICTVÍ BUDE V NAŠICH RUKÁCH

Autorská práva na dílo spisovatele Jaroslava Foglara i majetek, který po sobě zanechal, po 14 letech dědických sporů naleznou svého vlastníka. Do konce roku je převezme Skautská nadace Jaroslava Foglara založená Junákem - svazem skautů a skautek, jehož členem Foglar byl do posledních dní svého života.

Skautská nadace Jaroslava Foglara převezme autorská práva na Rychlé šípy, Chatu v Jezerní kotlině, Stínadla se bouří a další klasická díla české literatury pro děti a mládež z pozůstalosti Jaroslava Foglara. Vyplývá to z oznámení, které skautům zaslal současný správce Foglarova dědictví. Součástí dědictví je také finanční majetek a Foglarův byt na pražském Žižkově, který by se měl stát sídlem Nadace.

Skauti plánují Foglarovo literární dílo i nadále vydávat, knihy přenést do elektronické podoby a propagovat je mezi novou generací dětí. Peníze z dědictví pak chtějí bezpečně investovat, z výnosů opravovat skautské klubovny a podporovat činnost a rozvoj oddílů.

V současnosti Skautská nadace Jaroslava Foglara připravuje tým dobrovolníků, který se po převzetí o majetek bude starat a v rámci projektu Rok Jinak Nadace Vodafone je podána žádost na grant pro zkušeného profesionála, který tým a projekt povede.