1. DÍVČÍ ODDÍL

 
 

1. dívčí oddíl je oddíl s velkou tradicí, postupně v něm vyrůstají vůdkyně v našem středisku. V současné době má skoro 30 členek a obsahuje 4 družiny:

    - benjamínci Ďáblíci (koedukovaná/smíšená družina nejmladších)

    - světlušky Diblíci 

   - ml.skautky Vampírky

    - skautky a ml.roverky Žvejkalky

 

Oddíl úzce spolupracuje se 3. chlapeckým oddílem, na výpravy jezdí po družinách, s oddílem nebo i s kluky. Mají tradiční holčičí akce jako jsou Čarodějnice a Barborky. Cílem oddílu je vychovat z členek odvážné, statečné holky, které vždy pomůží ostatním, neztratí se ve světě a v přírodě a mají ve skautu okruh přátel, kterým důvěřují a se kterými zažívají různá dobrodružtví a zábavu.

 

Máte- li doma dcerku 5 - 15 a myslíte si, že by byl skauting pro ni, ozvěte se nám (vůdkyně oddílu: Mgr. Jitka Králová - Pinka, schuppynka(dot)js(at)seznam(dot)cz, 731 042 558

 

 

 
 

ODDÍLY OBECNĚ

 

Oddíl obecně je výchovná jednotka, která sdružuje vždy jen část skautů/skautek z holického střediska. Oddíly dělíme dle pohlaví  či věku.

V holickém steřdisku máme celkem 4 oddíly: 

    - 1. dívčí oddíl: holky 5 - 15let

    - 3. chlapecký oddíl: kluci 5 - 15 let

    - 5. klub oldskautů: od 30let

    - 7. roverský kmen ORTEL: 15 - 30 let

V čele každého oddílu je vůdce oddílu a jeho zástupce. Oba jsou dospělí a mají vůdcovskou zkoušku (znalosti z pedagogiky, psychologie, první pomoci, bezpečnosti, práva, hospodaření, vedení programu a skautských znalostí) a zdravotnický kurz. 

Vedoucí oddílu a jeho zástupce se pravidelně jednou měsíčně schází se všem rádci a pomocníku u oddílu na oddílových radách, kde řeší problémy oddílu, cíle, výchovné věci, finance, papírové zajištění a plánuje akce.

 

 

DRUŽINY

 

Oddíl se skládá z družin. Družina je skupina holek/kluků stejného věku. Každý oddíl má 3 - 4 družiny. Družiny mají vlastní název, sspolečné schůzky. Jejich program veden rádce družiny se svým podrádcem. Rádce je vždy starší 15 let, často má absolvovaný rádcovský kurz či složenou čekatelskou zkoušku. 

 

Družiny jdou děleny dle věkových kategorií. V Junáku obecně máme tyto věkové kategorie:

    - bejmaníci: holky i kluci 5 - 7 let

    - světlušky a včlata: holky a kluci  7 - 11 let

    - skauti a skautky: holky a kluci 11 - 15 let

    - roveři a rangers (RaR): holky a kluci 15 - 25 let

    - činovníci: holky a kluci od 18 let s nějakou funkcí v Junáku

    - oldskauti: holky a kluci starší 25 let

 

Kontakty a informace o našich vedoucích oddílů a rádcích si můžte přečíst v dalších záložkách, dělené dle oddílu.

 

 Omlouváme se za nevzhledně napsanou e-mailovou adresu. Věříme, že takto zabráníme návalu spamu. 

Nahraďte si prosím (at) "zavináčem" a (dot) tečkou, děkujeme.