Světlušky + vlčata (Berušky a Cvrčci ) - Víkendovka - 20.-22.3.2015, Chrudim

23.03.2015 20:08

Jak to všechno začalo? Jeli jsme dvěma mašinkama do Chrudimi. Za okny vlaku jsme viděli tanky, srnky, zajíce a bažanta. Po vystoupení z vlaku jsme šli po modrý ke klubovně pěšky. Klubovnu jsme našli u paneláků. Pak jsme se najedli a hráli venku hry. Po vyčištění zubů jsme zalehli do spacáku a poslechli jsme si pohádku o Mauglím.

Po ranní hygieně byla rozcvička. Pak jsme se ve dvojicích balili na výlet a vydali se. Šli jsem podél Chrudimky, na ní bylo plno vodopádů a kačen. Ve Slatiňanech jsme se podívali na zámek, prošli jsme zámecký park kolem jezírka, viděli jsme a pohladili si koníčky. Zámecký park jsme opustili klapačkama. Až jsme došli na Kočičí hrádek. Tam jsme si hráli a pak jsme šli vysvobozovat Mauglího, kterého unesli Bandaři do starého města do Studených pelechů. Měli jsme za úkol u šesti bran uhodnout heslo Bandarů. Pak jsme vysvobodili Mauglího a vydali jsme se na cestu zpátky. Mauglího jsme donesli zpět do klubovny. Cestou jsme chvilkama odpočívali, svačili a holky hráli hru klíště. V klubovně byla po obědě zdravověda a pak jsme šli ven. Tam jsme hráli fotbal, ovečky a buldoka. Ve hře buldok Shrek zalehl Sáčka a všechny děti udělali valnou hromadu na kluky a všichni se svalili-to byla legrace. Pak byla večeře, umyly jsme si ešusy a omotávali jsme se toaleťákem jako zombie. Nejhezčí zombie měli holky. Potom jsme si vyčistili zuby, Jánoš nám dočetla pohádku o Mauglím a šli jsme spát. Ráno jsme se sbalili, nasnídali a uklidili klubovny a vyrazili domů. Málem jsme v Chrudimi nestihli vlak, museli jsme rychle jít. Batohy na zádech byly hrozně těžký, ale zvládli jsme to :-) Do Holic jsme dorazili skoro všichni, Kuba zůstal v Rovni.

Zapsala Hříbě (Eliška) za pomoci Jánoše

fotky: https://holice.rajce.idnes.cz/Svetlusky_vlcata_Berusky_a_Cvrcci_-_Breznova_vikendovka/