Světlušky a vlčata - Závod světlušek a vlčat - 7.5.2016

12.05.2016 22:43
7. května se Holická vlčata a světlušky, tj. skauti pod dvanáct let vypravili na Závody vlčat a světlušek do Přelouče, které se konají každé dva roky. Ve spoustě discpilín, při kterých hledali postrácené části deníku malého poseroutky, si ověřili své znalosti a schopnosti týmové spolupráce. Ačkoliv se žádná ze soutěžních hlídek neumístila na předních příčkách, byla to pro ně jistě velká zkušenost a zážitek. Níže přikládám zápis do kroniky, jak ho zpracoval jeden z účastníků, Michal Karlík (8 let).
Výprava začala na autobusovém nádraží v Holicích. Přestože sraz byl už v půl sedmé, sešlo se nás docela dost. Sluníčko nám krásně svítilo celý den. Autobusem jsme přijeli do Pardubic, kde jsme přestoupili na vlak, kterým jsme pokračovali až do Přelouče. Od nádraží jsme šli pěšky do areálu, kde se závody konaly. Sjelo se sem asi dvě stě skautů z celého Pardubického kraje. Soutěžní disciplíny byly rozmanité, našly se tam otázky, sporty, orientace v přírodě, zdravověda nebo doplňování slov do státní hymny. Vyzkoušeli jsme si také, jaké je to česat ze stromu jablka. (ano, když se chce, i v květnu je to možné) Ze všeho nejvíce nás bavila simulovaná policejní kontrola. Nakonec jsme posbírali postrácený deník a vydali jsme se na cestu k domovu. Do Holic jmse se dostali vlakem kolem půl osmé, kdy už na nás na nádraží netrpělivě čekali rodiče. Všichni jsme si to báječně užili, i když jsme byli hodně unavení.