RaR - sportovní půlmaraton - 20.2.2016

21.02.2016 16:18

V sobotu 20. února jsme se rozhodli si již poosmé dokázat, že nás pořád ještě baví se dobrovolně a s radostí ničit a mrzačit, a tak jsme se sešli na dnes už legendární holickou akci, sportovní půlmaraton. Co dělá takový půlmaraton tradičním? Tradičně se pořádá na holickém gymplu. Tradičně začíná v devět – a tradičně v těch devět na místě činu potkáte tak pět lidí, kteří, plni ideálů, stále ještě nepřestali věřit, že chodit včas je výsadou nejen králůJ. Do půl desáté se potom přitrousí zbytek sportuchtivých nadšenců a může se rozjet ta pravá řež. Do top výběru sportů se letos dostal florbal, fotbal, ringo…ale zlatým hrotem dne, kvůli kterému tam vlastně všichni ve skutečnosti pořád ještě chodíme, byl samozřejmě volejbal – který tradičně zvítězil tým s all stars výběrem Marti a Mafiána (no dobře, popravdě řečeno si už nevzpomínám, kdo vyhrál, ale rozhodně je to ta nejpravděpodobnější varianta OJ ). Na konec jsme tradičně zařadili ringo, neb jsme si jako obvykle plně uvědomili, že tenhle roztomile a poměrně nenáročně vypadající sport se po pár hodinách strávených v tělocvičně mění na brutální galeje (málokterých dvanáct minut utíká tak pomalu, když trpíte na hřišti, a tak rychle, když se snažíte popadnout dech mezi zápasy na lavičce). Tato volba se ukázala být skvělou, když jsme po zápase mohli shlédnout etudku s odklízením branky hřiště, již předcházela snaha o odklizení poctivě vyřízenýho Mafiána zpod branky (průběh a výsledek vřele doporučuji zkouknout v dokumentaci).

Tradičně jsme také měli na půlmaratonu několik neskautských odvážlivců zvenčí (očividně se k nim nedostaly zápisky z kroniky z předchozích let:)), kteří netradičně přebrali iniciativu a pokusili se nás naučit nový, netradiční sport. Bohužel s nápadem vyrukovali až po zmíněné řežbě v ringu (stále mluvíme o sportu), takže následná snaha o realizaci, ačkoliv jsme to mysleli upřímně, vypadala dost bídně. Nakonec jsme to vzdali, připustili jsme si, že ten volejbal nám jde vážně ze všeho nejlíp, dali si ještě jeden poslední mač a odplazili se domů. Za mě dobrý!

Fotky zde: https://holice.rajce.idnes.cz/8._sportovni_pulmaraton_20._unora_2016/