1.dívčí oddíl - světlušky (Diblíci, Vampírky) - zahajovací výprava do Přelouče, 7.-9.10.2016

12.10.2016 17:19

V pátek 7.10. v podvečerních hodinách se družina světlušek Diblíků a Vampírek se svými vedoucím sešla na holickém vlakovém nádraží, odkud se vydaly do Přelouče. Cesta byla nevšedním zážitkem jak pro vedoucí, tak pro děti. I přes skautské heslo ,,Buď připraven!“ na nečekaně brzký příjezd do cílové stanice připraveny nebyly. Když vlak zastavoval, stihla vystoupit jen jedna vedoucí se dvěma světluškama. Zbytek pokračoval dál a pro jistotu následující zastávku v Lhotě u Přelouče přejel, protože se vedoucí dle názvu obávaly, že tu za den projede maximálně jeden vlak a to ten, v němž sedíme. Po poradě s paní průvodčí jsme vystoupily v Řečanech nad Labem, kde za osm minut zastavil spoj, který nás již v pořádku dovezl do Přelouče.

Po příjezdu na skautskou základnu byly světlušky svědky rozepře dvou pirátských bratrů o plánek ke ztracenému pokladu. Oba ho chtěli získat pro sebe, a proto každý naverboval svou statečnou posádku - Kravelačky a Drsňáky. Po náročném výcviku se týmy vydaly hledat klíče k truhle a našly je. To oba podlé piráty rozhořčilo a chtěli si navzájem uškodit. Pokusili se jeden druhému nalezený klíč odcizit, ale neúspěšně. Zjisitli, že aby mohli poklad získat, musí spolupracovat a spojit své síly. Protože dobrodružství stojí mnoho energie, museli se náležitě posilnit výborným špenátem na oběd a chytrou kaší na večeři. Pomocí stezky odvahy si bratři vybrali ty nejodvážnější pirátky. Poté se, vyzbrojeny ručníkovými meči, utkaly v boji s kamennými lidmi o poklad. Společnými silami a zpěvem písně je přemohly a s pomocí lopat vykopaly sladký poklad.

Fotky ZDE

Kašťulka