Pravidla užívání základny

Skautská základna Blažkovec slouží středisku Junáka Holice. Základní podmínkou jejího využití je stálá přítomnost zodpovědného dospělého na základně.  O rezervaci žádejte správce základny (Máťa a Papi).

Pravidla užívání chaty

1) Při rezervaci chaty nám na sebe dej spolehlivý kontakt, pokud nemůžeš přijet, ihned se odhlas.

2) V chatě používej přezůvky, které sis přivezl.

3) Dřevo a uhlí na topení ber v přístřešku u chaty, při větší spotřebě dodělej polínka ze zásob dřeva. Top jenom v místnostech, které využíváš.

4) Předcházej požáru. V celém prostoru základny je zakázané kouření. Hasící přístroj je k dispozici v obou chatách.

5) V kuchyni udržuj čistotu, nespoléhej na místní zásoby prostředků na mytí nádobí nebo utěrek.

6) Nepřenášejte věci z jedné chaty do druhé! (pokud je to nutné, ukliďte je poté na své původní místo)

7) Dodržujte noční klid po 22. hodině!

8) Pečlivě třiďte odpad!

9) Při ukončení pobytu po sobě ukliď. Zkontroluj, že je:

•  Vynesen popel z kamen, kamna vymetena a uklizeno kolem nich.

•  Připraveny kamna na zátop - třísky a nanoseno dřevo.

•  Zameteny, popřípadě vytřeny podlahy a postele.

•  Vypnutá rychlovarná konvice, vytáhnutá ze zásuvky, vylitá z ní voda a nechaná otevřená. Vypnutý jistič u sporáku.

•  Případné další elektrické spotřebiče jsou vypnuté a vytáhnuté ze zásuvky.

•  Všechny okenice, okna a dveře jsou zavřené. (Při otevření zaháknout pomocí háčků!)

•  Veškeré odpadky jsou odneseny (pytle na odpadky jsou v kuchyňské lince). U chaty je plechová popelnice, která patří skautům, směsku můžeš hodit tam. Tříděné kontejnery jsou v Holicích na více místech. Nenechávej v chatě žádný odpad!

•  Umyté a uklizené všechno nádobí a kuchyňské náčiní.

•  Nikde není nepořádek, žádné papírky ani odřezky a kousky čehokoliv. Ani v chatě, ani v jejím okolí.

•  Nikde nejsou zbytky jídla - nic tu nenechávej!!!!

•  V chatě je minimálně tolik dřeva, kolik tam bylo, a je narovnané u kamen.

•  Je vypnutá voda a elektřina (voda se vypíná v koupelně, elektřina v rozvaděči, který je umístěn na dolní chatě venku na budově vpravo od vchodu a  na  horní chatě v předsíni)

Veškeré závady nahlas bez zbytečných odkladů správci Blažkovce - Máťovi (724 593 616)!

Tuto základnu mají v užívání skauti.

Chovejte se zde prosím, jako kdybyste ji chtěli ještě mnoho let udržet v co nejlepším stavu.

Děkujeme!