Benjamínci ĎÁBLÍCI (holky + kluci - předškoláci + 1. třída.)

Pokřik:

Schůzky: Pondělí 15:00-16:30

Rádkyně:  Tereza Formánková (Terka), Martin Svatoň (Quert)

Členové družiny:  Ondra, Šimon, Pavlík, Filípek, Toník, Kája, Natálka

O družině: Jedná se o družinku nejmladších skauťan, které se scházejí dohromady holky a kluci. Podnikají výlety, učí se formou her, vyrábí, sportují.. Brzy z nich vyrostou světlušky a vlčata!

DIBLÍCI - mladší světlušky (holky 3.- 4.tř.)

Pokřik:  ÓÓÓ, tamara samara MRKEV!

Schůzky:  Úterý 15:30-17:00

Rádkyně: Lucka Plecháčková (Veška), Dorča Študentová (Kadina) (Vlaďka Zdeňková v zahraničí)

Členové družiny:  Gepard, Brambora, Laurinka, Emča - Nešika, Marťa, Jolča, Laura - Hopík, Nelča, Nikča, Eliška, Káťa Linda

O družině: Družina Diblíků vznikla spojením mladších světlušek a odrostlých benjamínků, jedná se o holky 2.-3. třída, které společně s rádkyněmi zažívají skautská dobrodružství, společně se učí, smějí, sportují a hrají hry.

VAMPÍRKY - starší světlušky (holky 4.- 6.tř.)

Pokřik:

Schůzky: Pondělí 16:00-17:30

Rádkyně:  Marie Šebková (Maruš), Jana Novotná (Jáňa)

Členové družiny: Zvonilka,Terka, Veverka, Pipi, Mluvka, Rebelka, Cukřík, Pomněnka, Amálka, Hříbě, Žížalka, Četík, Žirafa

O družině: Vampírky vznikly jako druhá odnož z dělení Berušek a později ze spojení Diblíků a Kecek, jsou to spíše starší světlušky (4.-6.třída), většina z nich už má světluškovský slib a byly na táboře. Je to banda správných holek, které drží pospolu.

ŽVEJKALKY - skautky (holky 6.- 9.tř.)

Pokřik:   Žvejkalky jsou spolu stále,

nudě dají vždycky vale.

Skauting je baví velice,

mají rády tradice.

Na tábory jezdí rády,

mají dobré kamarády.

Žvejkalky jsou suprový

a taky mrtě fajnový!

Schůzky:  pátek 18:00-19:30

Rádkyně:  Tereza Kalavská (Sluníčko)

Družina skautek a světlušek: Hejky, Naty, Sluníčko, Poštolka, Veška, Kadina, Káťa

O družině: Žvejkalky je družina holických  skautek - některé členky pochází ještě ze družiny nejmladších - Broučků (předškoláci) - skautují už tedy spoustu let. Na schůzkách pracují samy, ale na výpravách se setkávají i se skauty nebo roverkami Cácorkami. S celým střediskem prožívají tábor a akce jako Špačkodrakiáda nebo Vánoční besídka. Samozřejmě nechybí ani u tradičních dívčích Barborek, kdy s napučenou větvičkou přejeme lidem štěstí a zdraví. Žvejlalky jsou skvělé kamarádky a je s nimi stále legrace.